Допомагаємо громадському сектору опрацьовувати масиви даних задля розробки Data-based проєктів рішень у сфері регіональних екологічних політик щодо змін клімату та кліматичної адаптації

На запрошення «Української кліматичної мережі» – консорціуму громадських організацій України, що спеціалізуються у сфері екології, науковці Навчально-наукового Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника долучилися до роботи над дослідницьким проектом «Зміна клімату та кліматична адаптація», що впроваджується за фінансової підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна та за фінансової підтримки Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA) через Шведське товариство охорони природи (SSNC).

Презентація попередніх результатів дослідницької ініціативи відбулася днями за участі науковців структурного підрозділу Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Вибірковий дизайн дослідження передбачав 5 регіональних вибірок (разом 1800 од. аналізу: Дніпропетровська, Івано-Франківська, Запорізька, Полтавська, Рівненська області), а також вибірку для дорослого населення столиці країни (м. Київ, 411 од. аналізу). Додатково, з метою підвищення надійності даних, активістами «Української кліматичної мережі» проведено всеукраїнське опитування в загальному обсязі 1554 одиниці аналізу.

Спікерами події, присвяченої попередній презентації отриманих даних, виступили і науковці структурного підрозділу університету, які долучилися до опрацювання масивів отриманих даних: головний науковий співробітник структурного підрозділу університету, експерт з статистичної обробки даних професор Михайло Осипчук та директорка Центру соціологічних досліджень Прикарпатського регіону, провідна наукова співробітниця доцентка Ольга Максимович. Очікувано, розгорнута презентація разом з презентацією друкованого видання за підсумками отриманих даних, відбудеться на початку лютого 2021 року.