Карпатський інститут аналітики «FrankoLytics», який діє на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, запрошує на брифінг з нагоди міжнародної конференції «Особливі потреби переміщених осіб з онкологічними захворюваннями та працівників охорони здоров’я: у центрі уваги Україна»
Запрошуємо журналістів на брифінг у середу, 23 жовтня, о 10:30 у Католицькому ліцеї св. Василія Великого, вул. Шевченка, 11.
Учасники брифінгу:
- представники Івано-Франківської обласної військової адміністрації
- Руслан Марцінків – міський голова Івано-Франківська
- Ґейл Саварі – проектний менеджер ЄС (англійською мовою)
- Наталія Річардсон – комунікаційна менеджерка Європейської онкологічної асоціації
- Ольга Максимович – директорка Карпатського інституту аналітики «FrankoLytics»
- Михайло Осипчук – доктор фізико-математичних наук, експерт статистичного аналізу даних «FrankoLytics», професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника
- Олег Ціхонь – медичний директор КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради»
Про захід у змішаному форматі на основі досліджень в Україні
23 жовтня об 11:00 стартує захід у змішаному форматі на основі досліджень в Україні на тему «Особливі потреби переміщених осіб з онкологічними захворюваннями та працівників охорони здоров’я: у центрі уваги Україна». Карпатський інститут аналітики «FrankoLytics» за підтримки партнерів (Європейське виконавче агентство з питань охорони здоров’я та цифрових технологій (HADEA), Європейська організація раку (ECO), КНП «Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради») організовують конференцію у межах участі у проєкті INTERACT-EUROPE 100, який співфінансується Європейським Союзом.
Зустріч присвячена підвищенню загальної обізнаності про українців у країнах Європейського Союзу від початку Революції Гідності (2014) до триваючої ескалації повномасштабного вторгнення, аналізу потреб переміщених українців на теренах ЄС, зокрема у секторі медичних послуг. Тематики дискусій стосуватимуться обговорення вагомості співпраці, зокрема пошуку відповідей на запитання про те, чому лікарям ЄС важливо розуміти ситуацію з охороною здоров’я та наукою в Україні? Робочі мови заходу: українська та англійська. Організатори забезпечуватимуть переклад.
«Згідно з офіційними даними та звітами досліджень, понад 4 мільйони українців офіційно зареєстровані в ЄС як тимчасові громадяни, близько 7 мільйонів українців тимчасово переміщені по Україні, що становить близько третини населення України в цілому. Отже, значна кількість переміщених українців викликає достатнє занепокоєння щодо лікування у сфері охорони здоров’я, тому співпраця між Україною та ЄС щодо закладів охорони здоров’я є ключовим пріоритетом», – пояснює Ольга Максимович, директорка Карпатського інституту аналітики «FrankoLytics», покликаючись на дані Євростат та національних досліджень.
Подія має на меті донести до громадськості твердження, що базуються на дослідженнях, з погляду медицини, освіти та науки, щоб обговорити майбутні освітні модулі міждисциплінарних навчальних курсів, які передбачають особливу перспективу оцінки потреб переміщених українців у межах Європи та України.
Тематика оцінки потреб у сфері охорони здоров’я буде ключовим пріоритетом панелей, що стосуватимуться потреб внутрішньо переміщених осіб та мігрантів, беручи до уваги той факт, що війна в Україні є найбільшою гуманітарною катастрофою в Європі після Другої світової війни.
Подія включає наступні теми панельних дискусій:
- «Клятва Гіппократа» без кордонів. Про двосторонню важливість співпраці у медицині між Україною та ЄС.
- Методологічні, соціально-етичні питання оцінки потреб у медичній допомозі переміщених українців
- Безперервна освіта у сфері соціальних аспектів медичної взаємодії, як вимога глобального світу.
Дослідження української вимушеної міграції з часу Революції Гідності до сьогодення в аспекті охорони здоров’я
У межах події Карпатський інститут аналітики «FrankoLytics» представить результати дослідження української вимушеної міграції з часу Революції Гідності до сьогодення в аспекті охорони здоров’я. Аналітика стосувалася 14 європейських країн, куди емігрували українці, які потенційно мають онкологічне захворювання. Під час аналізу дослідники погрупували країни відповідно до кількості пацієнтів на одного лікаря, кількості місць у лікарнях на кожні 100 тис. населення та частки українських мігрантів серед населення.
У дослідженні варто розглядати три групи (кластери) країн:
- Перший кластер утворюють країни (Австрія, Бельгія, Болгарія, Франція, Німеччина, Румунія) з відносно низькою кількістю пацієнтів на одного лікаря, великою кількістю вільних місць у лікарнях і середнім відсотком мігрантів серед населення.
- Другий кластер включає країни (Фінляндія, Італія, Португалія, Іспанія) з відносно великою кількістю пацієнтів на одного лікаря, низькою кількістю доступних лікарняних ліжок і середнім (або трохи нижче середнього) відсотком мігрантів у населенні.
- Третій кластер складають країни (Естонія, Ірландія, Литва, Люксембург), щодо яких немає інформації про співвідношення кількості пацієнтів, лікарів і місць у лікарнях, але високий відсоток мігрантів серед населення.
«Абсолютним лідером за кількістю мігрантів з України, які, можливо, мають онкологічне захворювання, є Німеччина (близько 25 тис.). У Німеччині мала кількість пацієнтів припадає на одного лікаря і велика кількість місць у лікарнях. За кількістю, можливо, хворих мігрантів з України серед країн з протилежною ситуацією (велика кількість пацієнтів на одного лікаря і мала кількість місць в лікарнях) лідером є Іспанія — приблизно 1.5 тис. мігрантів», – пояснює доктор фізико-математичних наук, експерт статистичного аналізу даних «FrankoLytics», професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Михайло Осипчук.
У разі виникнення запитань, на Ваші уточнення і пропозиції будуть раді відповісти директорка Карпатського інституту аналітики “FrankoLytics” Ольга Максимович (0974304159, e-mail: olga.maksymovych@frankolytics.org) та асоційована комунікаційниця Карпатського інституту аналітики “FrankoLytics” Ірина Каразуб (0962499033, e-mail: media@frankolytics.org).
Участь Карпатського інституту аналітики «FrankoLytics» у проєкті INTERACT-EUROPE 100
Карпатський інститут аналітики «FrankoLytics» є партнером проєкту INTERACT-EUROPE 100. INTERACT-EUROPE 100 – це проєкт Європейського плану подолання раку, який спрямований на впровадження нових стандартів командної роботи в кожному онкологічному центрі у Європі.
Мета ініціативи розробити європейську міждисциплінарну програму навчання медиків у сфері онкології на основі оцінок потреб пацієнта та інклюзивного підходу до європейської якісної онкологічної допомоги. У навчальному модулі, до якого долучена команда «FrankoLytics», фокус на мігрантів, особливо українців. Наші аналітики досліджують медичні нерівності, які виникають серед пацієнтів-вихідців з України на теренах країн Європейського союзу. У результаті програми медики отримують алгоритм дій у взаємодії з мігрантами, а пацієнти – покращені результати у процесі лікування. Анонс події для закордонних учасників заходу (онлайн) за покликанням.
Подія співфінансується Європейським Союзом. Однак висловлені погляди та думки належать лише авторам і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань охорони здоров’я та цифрових технологій (HaDEA). Ні Європейський Союз, ні орган, що надає гранти, не можуть нести за них відповідальності.