Провідна фахівчиня, фінансова менеджерка та аналітикиня Центру соціологічних досліджень Уляна Сидор розробила методологію оцінювання та урахування потреб різних груп користувачів у сфері гендерної безпеки у міському просторі.
«Ще школяркою я чітко розуміла, що деякі простори викликають тривогу та суб’єктивне відчуття небезпеки. Наприклад, свідомо уникала певних зони неподалік будинку, в якому мешкала наша родина. Зараз я знаю, чому так відбувалось і що це проблема, про яку слід говорити та яку можна розв’язати, залучаючи науково обґрунтовані підходи», – зазначає авторка.
Розробка доступна для перегляду за лінком – http://bit.ly/methodology_space.
Прикметно, що дослідження передбачало як теоретичний так і емпіричний рівні вивчення. Так, на емпіричному рівні аналізу, в рамках ініціативи проведено трирівневу оцінку міських просторів Івано-Франківська щодо урахування гендерних аспектів в сфері безпеки з метою апробації розробленої авторкою методології.
Перегляд попередніх результатів дослідження за посиланням: http://bit.ly/IF_evaluation.
«Обласному центру Прикарпаття все-таки є над чим працювати для покращення умов безпечного перебування мешканців та відвідувачів, а для цього потрібна широка залученість та активність міщан», – переконана Уляна Володимирівна. І саме таку можливість пропонує інноваційний веб-інструмент «Safecity» (новий веб-розділ платформи «Доступний Івано-Франківськ»), завдяки якому мешканці міста можуть відмітити ті чи інші місця на карті, що викликали у них відчуття гендерної небезпеки. Завдяки «Safecity» охочі франківчани отримали можливість відмітити на карті зону чи простір, що викликає відчуття небезпеки, зазначивши відповідну причину у коментарях. Аналогічно ж, веб-підрозділ дозволяє позначати локації, що викликають відчуття комфорту та безпеки. Підрозділ «Safecity» працює за посиланням https://safe.mvk.if.ua/
Авторка додає, що розроблена методологія та її результати є виключно відповідальністю науковиці та представляють думку інституцій грантодавця, а також Європейський Союз не несе відповідальності за будь-яке подальше використання даних дослідницької ініціативи.
Дослідження здійснене рамках ініціативи “Врахування гендерних аспектів в сфері громадської безпеки в Івано-Франківську”, що отримала підтримку від проєкту Eastern Partnership Civil Society Facility, фінансованого ЄС в Україні.