Frankolytics: Сприяємо формуванню молодої генерації дослідників

З 29 січня по 22 березня 2024 року студенти 1-го курсу факультету математики та інформатики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника проходили виробничу практику на базі Карпатського інституту аналітики під керівництвом експерта з статистичного аналізу даних FrankoLytics Михайла Осипчука. Відповідно до наказу ректора № 05/06-09-C від 10.01.2024 року Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, з метою закріплення знань, отриманих під час навчання, адаптації до умов роботи, цілеспрямованого формування більш ґрунтовних професійних знань, нових практичних навичок та умінь необхідних для виконання завдань, практиканти впродовж двох місяців мали нагоду ознайомитися із структурою, напрямами діяльності підрозділу університету та особливостями роботи на посаді стажерів-статистів.


Із значною вмотивованістю та зацікавленістю магістранти отримали досвід роботи із програмним забезпеченням RStudio та пакетами до нього. Зокрема, стажери практикувались обробляти способом статистичного аналізу дослідження, що були заздалегідь вибрані для каталогу досліджень “Радар-2022”. До нього увійшло 29 досліджень, розподілених за цілями сталого розвитку, принципами належного врядування, ключовими поняттями, типом, виконавцями, характером фінансування, охопленням території та рівнем опису в соціальній структурі.


Також за час проходження практики студенти долучились до виконання й інших видів робіт:

  • дослідження інвестиційної привабливості територіальних громад Івано-Франківської області, зокрема, розробки процедури побудови індексу інвестиційної спроможності громад;
  • дослідження пріоритетності освітніх послуг факультету математики та інформатики, в процесі якого опрацьовано результати опитування студентів випускного курсу бакалаврату та побудовано графіки, які демонструють результати відповідного дослідження.


Молоді науковці отримали актуальні знання у галузі комп’ютерного аналізу, про що свідчить робота над каталогом досліджень “Радар-2022”, а також аналітика “Кобзаря” Тараса Шевченка. Математичний аналіз творів Шевченка нашим практикантом Святославом Білоусом претендує на подальше наукове життя.


Відтак 28 березня задля підбиття підсумків проходження практики у Карпатському інституті аналітики студенти-магістранти: Білоус Святослав, Залевський Микола, Самілів Петро мали можливість поділитись враженнями від проходження виробничої практики та представити напрацьовані звітні матеріали.


Професор факультету математики та інформатики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Михайло Осипчук позитивно оцінив діяльність практикантів, відмітив їх належний рівень підготовки, ініціативність, працьовитість і підкреслив високий потенціал молодих науковців.